SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Jardiniere 5031436
nr 503 1436
Jardiniere
WMF, Nysilver, längd: 47 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 14 januari 2008
kl 17:54:53
2.000 kr
1.400 kr
1.800 kr
2.100 kr
2.300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.